XIX Dzień Papieski

„Wstańcie, chodźmy!” – to tegoroczne hasło XIX już Dnia Papieskiego. Nawiązuje do słów Chrystusa  skierowanych do Apostołów już po Ostatniej Wieczerzy i modlitwie w Getsemani, tuż przed pojmaniem, procesem i męką.

W tym roku obchody Dnia Papieskiego rozpoczęliśmy tradycyjnie modlitwą i zapaleniem zniczy przy dębie papieskim, a następnie Mszą św. o godzinie 11:30. Po Mszy obok świątyni odbył się festyn,  w którym podziwialiśmy występy dzieci, młodzieży i dorosłych. Odbył się między innymi kiermasz książek, loteria fantowa i aukcja przedmiotów podarowanych przez parafian. Każdy mógł spróbować ciasta, pierogów, pasztecików, kurczaka z rożna oraz waty cukrowej i popcornu. Nagrodą główną w tym roku dla uczestników loterii fantowej była elektryczna hulajnoga ufundowana przez członków naszej Akcji Katolickiej. Wszystkie zebrane ofiary do puszek w kościele i na placu podczas festynu przeznaczone były na stypendia dla ubogiej i zdolnej młodzieży kierującej się w życiu wartościami chrześcijańskimi. Festyn został zorganizowany przez  Akcję Katolicką wspomaganą przez inne grupy parafialne. W tym roku dzięki hojności naszych parafian oraz gości zebrana została rekordowa kwota – 26.534,35 zł.