Sanktuarium M.B. Nieustającej Pomocy

przy Parafii Rzymskokatolickiej w Choszcznie

na V Niedzielę Wielkanocną –  15.05.2022 r.

1. Dziś o godz. 11.30 w naszym kościele parafialnym Rocznica I Komunii Św. Bóg zapłać rodzicom dzieci rocznicowych za posprzątanie świątyni i dar dla naszej wspólnoty parafialnej w postaci gongu liturgicznego. Na zakończenie Mszy św. dzieci otrzymają Misyjne Różańce jako pamiątkę tej rocznicy.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe: w ciągu tygodnia o godz.18.00 z wyjątkiem czwartków (wówczas po Mszy św.), a w niedziele o godz. 17.30.
  3. Jutro w liturgii będzie święto św. Andrzeja Boboli kapłana i męczennika. To dzień imienin naszego Ks. Metropolity Andrzeja Dzięgi- pamiętajmy więc o nim w naszych modlitwach.
  4. Za tydzień o godz. 11.30 I Komunia św. dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3. Próby liturgiczne dla tych dzieci od jutra o godz. 16.30. Rodziców zapraszamy do sprzątania kościoła w piątek o godz. 19.00. I-sza spowiedź św. dla tych dzieci oraz ich rodzin będzie w sobotę o godz. 11.00. Ze względu na to, że Uroczystość I Komunii św. będzie trwać dość długo, stąd wyjątkowo w przyszłą niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 13.00.
  5. Zapraszamy na Jerycho Różańcowe; początek w środę o godz. 19.00 a koniec w czwartek też o 19.00. Przez 24 godziny będzie trwać adoracja Jezusa Eucharystycznego w kaplicy na plebani w intencji o Polskę wierną Bogu i pokój na Ukrainie. Przynajmniej na jednej godzinie niech będą 2 modlące się osoby (także w nocy). Zachęcamy gorąco do udziału w tej modlitwie.
  6. Całodobowy Nieustający Różaniec przypadnie 19 maja, tj. w czwartek a modlić się będziemy w intencjach stałych, o pokój na Ukrainie i w świecie.
  7. Jesteśmy proszeni jak co roku o wsparcie finansowe na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie. Musimy uzbierać prawie 14 tys. zł. Dlatego prosimy o branie kopert na ten cel po Mszy św. u ministrantów przy wyjściu z kościoła oraz o hojność w składaniu ofiar na ten cel, które można złożyć w tej kopercie bądź swojej na tacę lub robiąc przelew na konto bankowe naszej parafii z dopiskiem- AWSD albo- ofiara na seminarium.
  8. W tym tygodniu w naszej parafii odprowadziliśmy na wieczny spoczynek Idziego Pol po 79 latach życia doczesnego. Niech Bóg Miłosierny przyjmie go do nieba.
  9. Polecamy prasę katolicką: przy wyjściu z kościoła lub zakrystii.
  10. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask.

ks.prob. kan. Grzegorz Suchomski