Sanktuarium M.B. Nieustającej Pomocy

przy Parafii Rzymskokatolickiej w Choszcznie

na XVIII niedzielę zwykłą – 01.08.2021 r.

1. Trwa okres wakacyjny i urlopowy. Serdecznie więc witamy gości przybyłych do naszej wspólnoty życząc im jak i naszym parafianom udanego wypoczynku. Niech będzie to czas regeneracji sił fizyczno-duchowych w łączności z Bogiem przez udział w niedzielnej Eucharystii i modlitwie codziennej oraz spotkań z Bogiem obecnym w drugim człowieku i świecie stworzonym.
  2. W liturgii tego tygodnia będziemy obchodzić: w środę- wspomnienie św. Jana Marii Vianneya kapłana, potem I czwartek miesiąca- Msza św. wieczorna w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych (to intencja od Róży Niepokalanego Serca NMP), dalej I piątek i święto Przemienienia Pańskiego więc odwiedziny ks. Andrzeja u chorych oraz okazja do spowiedzi św. przed Eucharystiami a następnie I sobota miesiąca- po Mszy św. o godz. 18.00 zmiana tajemnic różańcowych i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Zachęcamy do czynienia Aktu Zawierzenia Niepokalanemu Sercu NMP siebie oraz swoich bliskich. Akty są do nabycia w naszym kiosku. Rano w tę I sobotę miesiąca zapraszamy na Męski Różaniec; wpierw Msza św. o godz. 7.00 w kościele św. Jadwigi a potem modlitwa na ulicach miasta w drodze do figury św. Jana Pawła II przy naszym sanktuarium.
  3. Terenowe Biuro Radia Maryja zaprasza we wtorek na Mszę św. o godz. 18.00 w intencji Ojca Św., Ojczyzny, Radia Maryja, TV TRWAM, o pokój na świecie i oddalenie epidemii oraz jej skutków. Przed Mszą św. modlitwa różańcowa o godz. 17.30 a po niej modlitwa za Ojczyznę przy figurze św. Jana Pawła II.
  4. Bóg zapłać za ofiary pieniężne złożone tydzień temu do puszek na przygotowanie posiłku dla pielgrzymów jak również za przyniesione dla nich ciasta.
  5. Dziś Caritas zbiera ofiary do puszek na pomoc dla poszkodowanych w ostatnich powodziach i nawałnicach. Wesprzyjmy te osoby, które jakże bardzo ucierpiały przez różne kataklizmy.
  6. Prosimy dalej o ofiary na utrzymanie naszego seminarium duchownego i o hojność oraz solidarność w ich składaniu, które można dać w kopercie na tacę lub przelewem na konto parafii z tytułem- na seminarium, a za złożone ofiarodawcom serdeczne „Bóg zapłać”.
  7. W tym tygodniu w parafii odprowadziliśmy na wieczny spoczynek Stanisławę Prajzendanc z ul. Jagiełły po 84 latach życia i Marię Miturską z ul. Rycerskiej po 85 latach życia doczesnego. Niech Bóg Miłosierny przyjmie je do nieba.
  8. Polecamy prasę katolicką: przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii.
  9. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask.

ks. prob. kan. Grzegorz Suchomski