Sanktuarium M.B. Nieustającej Pomocy

przy Parafii Rzymskokatolickiej w Choszcznie

na XV niedzielę zwykłą  – 14.07.2019 r.

1. Trwa okres wakacyjny i urlopowy. Serdecznie więc witamy gości przybyłych do naszej wspólnoty życząc im jak i naszym parafianom udanego wypoczynku. Niech będzie to czas regeneracji sił fizyczno-duchowych w łączności z Bogiem przez udział w niedzielnej Eucharystii, codziennej modlitwie i spotkań z Bogiem obecnym w drugim człowieku i świecie stworzonym.
  2. W liturgii tego tygodnia będziemy obchodzić: jutro- wspomnienie św. Bonawentury biskupa Doktora Kościoła a we wtorek- wspomnienie NMP z Góry Karmel.
  3. Zachęcamy do udziału w uroczystościach odpustowych ku czci św. Jakuba Apostoła, patrona Bazyliki Archikatedralnej w Szczecinie. Punktem centralnym będzie Msza św. odpustowa odprawiona pod przewodnictwem ks. Metropolity Andrzeja Dzięgi w dniu 25 lipca o godz. 18.00. Wydarzeniu temu towarzyszyć będzie „Jarmark Jakubowy”, który w tym roku odbędzie się w dniach 26-28 lipca. Program święta jest na stronie internetowej- www.jarmarkjakubowy.pl.
  4. Zachęcamy do udziału w Jerychu Różańcowym w kaplicy na plebani. Początek w piątek o godz. 19.00 a zakończenie w sobotę też o 19.00. Przez całą dobę więc będzie adoracja Jezusa Eucharystycznego w kaplicy. Ważne by na jednej godzinie były choć 2 modlące się osoby.
  5. Całodobowy Nieustający Różaniec przypadnie 19 lipca, tj. w piątek a modlić się będziemy w intencjach stałych i o pokój na świecie oraz moralną odnowę naszego narodu.
  6. Zbliża się termin XXXV Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę w dniach 25 lipca do 13 sierpnia. Jej uroczysta inauguracja- 29 lipca o godz. 7.00 na Oś. Słonecznym w Szczecinie. Pielgrzymi przybędą do nas 30 lipca. Zachęcamy gorąco do pójścia tym szlakiem do Czarnej Madonny; istnieje możliwość dołączenia na pielgrzymi szlak w dowolnie wybranym czasie. Więcej informacji na plakacie i w internecie- www.szczecinska.pl.; tam też można się zapisać.
  7. Trwa zbiórka ofiar do prowadzenia prac remontowych naszego kościoła. Obecnie mamy zebrane z ofiar 70.430 zł. Gdy idzie o całość prac remontowych kościoła to do pełnego wkładu własnego brakuje nam jeszcze około 25 tys. zł. Prosimy więc o następne ofiary. Bóg zapłać za zrozumienie dla tej naszej wspólnej sprawy i wsparcie finansowe na ten cel.
  8. Prosimy o ofiary na utrzymanie naszego seminarium duchownego i o hojność oraz solidarność w ich składaniu, które można dać w kopercie na tacę lub przelewem na konto parafii z dopiskiem- na seminarium, a za złożone serdeczne „Bóg zapłać”. Obecnie mamy uzbierane 4.320 zł, więc brakuje nam jeszcze ponad 9 tys. zł.
  9. Zachęcamy do udziału w akcji Caritas- “Tornister pełen uśmiechów”. Polega to na wzięciu z zakrystii plecaka fundowanego przez Caritas i zapełnieniu go przyborami szkolnymi odpowiednimi do wieku jakiegoś ubogiego dziecka. Jest tam lista z proponowanymi artykułami szkolnymi dla konkretnego dziecka.  Plecak zaopatrzony w wyprawkę prosimy przynieść do 15 sierpnia do zakrystii. Plecaki zostaną przekazane przez Caritas dla dzieci na Białorusi.
  10. W tym tygodniu w naszej parafii odprowadziliśmy na wieczny spoczynek Janinę Tukę z Mielęcina po 86 latach życia doczesnego. Niech Bóg przyjmie ją do grona zbawionych w niebie.
  11. Polecamy prasę katolicką przy wyjściu z kościoła i w kiosku parafialnym.
  12. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask.

ks. prob. kan. Grzegorz Suchomski