Sanktuarium M.B. Nieustającej Pomocy

przy Parafii Rzymskokatolickiej w Choszcznie

na II Niedzielę Adwentu – 04.12.2022 r.

1. Dziś rozpoczynamy nasze szczególne przygotowanie duchowe do świętowania kolejnej pamiątki narodzin naszego Zbawiciela poprzez udział w Rekolekcjach Adwentowych prowadzonych przez Ojca Oblata N.M.P. Sebastiana Stasiaka, którego bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie. Msze św. od jutra do środy z nauką o godz. 12.00 lub 18.00; zachęcamy też do korzystania z sakramentu pokuty.
  2. Msze św. Roratnie, czyli ku czci N.M.P. dla dzieci, młodzieży i dorosłych od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 i też w soboty o 18.00 dla dorosłych.
  3. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu będzie: we wtorek- wspomnienie dowolne św. Mikołaja (starajmy się naśladować dobroć, z której był słynny św. biskup Mikołaj), w środę- wspomnienie św. Ambrożego bpa Doktora Kościoła a w czwartek- Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP i 29 rocznica ustanowienia naszego Sanktuarium M.B. Nieustającej Pomocy. Tego dnia zapraszamy na nabożeństwo „Godzina łaski dla świata” ku czci M.B. o godz. 12.00, gdy niebo jest otwarte dla wszystkich proszących o różne łaski dla duszy i ciała. Msze św. w tę uroczystość o godz. 7.00 i 18.00.
  4. Dziś na Mszy św. o 11.30 poświęcenie Cudownych Medalików M.B. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Zachęcamy też wszystkich do noszenia tego niezwykłego medalika, który można nabyć m.in. w naszym kiosku parafialnym w ciągu tygodnia przed Mszą św. wieczorną lub po niej.
  5. Terenowe Biuro Przyjaciół Radia Maryja zaprasza we wtorek na Mszę św. o godz. 18.00 w intencji Ojca Św., Ojczyzny, Radia Maryja i TV TRWAM, o pokój na świecie i Ukrainie a o 17.30 na wspólny Różaniec zaś po Mszy św. na krótkie spotkanie modlitewne przy figurze św. Jana Pawła II.
  6. Spotkanie członków Akcji Katolickiej w ten wtorek o godz. 19.00 na plebani.
  7. Przy głównym wyjściu z kościoła są świece Caritasu na stół wigilijny. Okażmy serce ludziom cierpiącym z powodu biedy materialnej kupując świecę nawet jeśli jeszcze mamy podobną z ub. roku oraz wrzucając pieniądze do skarbony Caritasu przy głównym wyjściu z kościoła za które zakupimy żywność, aby przygotować paczki świąteczne dla osób ubogich. Wielkie Bóg zapłać darczyńcom za ofiarowaną żywność dla ubogich w marketach Netto i Biedronka w miniony piątek i sobotę oraz kierownictwu sklepu za umożliwienie tej zbiórki, a Caritasowi naszej parafii i młodzieży z obu Szkół Podstawowych za wytrwałe jej zbieranie.
  8. Opłatki na stół wigilijny można nabywać wyłącznie w świątyni przy wyjściu z kościoła oraz kiosku parafialnym w ciągu tygodnia przed i po Mszy św. wieczornej bądź w zakrystii. Za składane przy tym ofiary wszystkim serdeczne Bóg zapłać a paniom z Żywego Różańca za pomoc w ich dystrybucji.
  9. Fundacja „Małych stópek” ze Szczecina organizuje Akcję „Paczuszka dla maluszka”, czyli zbiórkę artykułów higienicznych dla dzieci w domach samotnej matki, domach dziecka i hospicjach. Zachęcamy jeszcze, aby pomóc im i wychodząc z kościoła warto wziąć z choinki bombkę, gdzie na odwrocie są podane dokładne informacje w kwestii zakupów lub zrobienia przelewu pieniędzy.
  10. Polecamy prasę katolicką: przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii.
  11. Dziś jest Dzień Modlitw i Pomocy Materialnej dla Kościoła Katolickiego na Wschodzie. Modlimy się w tej intencji, ale też zbieramy ofiary pieniężne na ten cel do puszek przy wyjściu z kościoła.
  12. Mamy już uruchomione ogrzewanie w kościele stąd prosimy od jutra podczas też rekolekcji a potem w przyszłe niedziele o wrzucanie ofiar pieniężnych na ten cel do puszek przy obu wyjściach z kościoła; niech to będzie hojniejsza ofiara niż kiedyś mając na uwadze obecne ceny energii i bądźmy solidarni.
  13. W tym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek Ignacego Borkowskiego z ul. Wolności po 90 latach życia i Salomeę Kubiak z Rudnik po 93 latach życia. Niech Bóg przyjmie ich do nieba.
  14. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask.

ks.prob. kan. Grzegorz Suchomski