Sanktuarium M.B. Nieustającej Pomocy

przy Parafii Rzymskokatolickiej w Choszcznie

na XX niedzielę zwykłą – 14.08.2022 r.

1. Trwa jeszcze okres wakacyjny i urlopowy. Serdecznie więc witamy gości przybyłych do naszej wspólnoty życząc im jak i naszym parafianom udanego wypoczynku. Niech będzie to czas przeżyty w łączności z Bogiem poprzez udział w coniedzielnej Eucharystii i codziennej modlitwie a także spotkań z Bogiem obecnym w drugim człowieku oraz świecie stworzonym.
  2. W liturgii tego tygodnia będziemy obchodzić: jutro – Uroczystość Wniebowzięcia NMP, inaczej Matki Boskiej Zielnej i też rocznica „Cudu nad Wisłą”. Porządek Mszy św. w tą uroczystość jak w niedziele oprócz godz. 13.00 (bo jest czas wakacji) a po każdej Mszy św. poświęcenie zbóż, ziół i kwiatów. Potem w środę – wspomnienie św. Jacka kapłana a w sobotę – wspomnienie św. Bernarda opata i DK-ła.
  3. Jutro przybędzie do naszej wspólnoty O. Sebastian misjonarz Oblatów Maryi Niepokalanej, który będzie głosił nam Słowo Boże a po Mszy św. rozprowadzał kalendarze misyjne na nowy 2023 rok. Ofiary złożone przy okazji nabycia kalendarza będą przeznaczone na działalność misyjną.
  4. Zachęcamy do udziału w Jerychu Różańcowym. Początek w czwartek o godz. 19.00 a zakończenie w piątek też o 19.00. Przez 24 godziny będzie trwać adoracja Jezusa Eucharystycznego w kaplicy na plebani. Ważne by na jednej godzinie były przynajmniej 2 modlące się osoby.
  5. Całodobowy Nieustający Różaniec przypadnie w piątek a modlić się będziemy w intencjach stałych, o pokój na świecie a zwłaszcza na Ukrainie oraz ustanie pandemii w Ojczyźnie i na świecie.
  6. Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce ze Szczecina do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu w dniach 23-25 sierpnia. Inauguracja pielgrzymki we wtorek podczas Mszy św. o godz. 7.00 w Sanktuarium M.B. Fatimskiej na Os. Słonecznym w Szczecinie. Szczegółowe informacje dotyczące pielgrzymki znajdują się na portalu społecznościowym: www.facebook.com/mysliborska.
  7. Zapraszamy do udziału w Dożynkach Archidiecezjalnych, które odbędą się za 2 tygodnie w niedzielę 28 sierpnia w Choszcznie w naszej sąsiedniej parafii pw. św. Jadwigi. Prezentacja wieńców nastąpi o godz. 13.30. Msza Święta dziękczynna za tegoroczne plony pod przewodnictwem Ks. Abpa Metropolity Andrzeja Dzięgi rozpocznie się o godz. 15.15. Zapraszamy wszystkich mieszkańców miast i wiosek, aby wspólnie dziękować Bogu za pracę rolników i chleb oraz prosić o błogosławieństwo dla wszystkich pracujących na roli oraz o urodzaj na polskiej ziemi.
  8. Ksiądz Karol- proboszcz sąsiedniej parafii zaprasza na pielgrzymkę autokarową w dniach 19-24 września do Kotliny Jeleniogórskiej, Drezna, Pragi i Częstochowy na Jasną Górę w dniu pielgrzymki naszej diecezji. Koszt uzależniony będzie od ilości uczestników; przy 45 osobach zapłacimy 1.580 zł i 50 Euro. Zapisy oraz więcej informacji u ks. Proboszcza Karola.
  9. Prosimy o ofiary na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego a także na zakupione poduszki do ławek naszego kościoła a przy tym o hojność oraz solidarność. Ofiary można dać w kopercie na tacę lub przelewem na konto parafii z dopiskiem- na seminarium, lub- na poduszki, a złożone już ofiarodawcom mówimy serdeczne „Bóg zapłać”.
  10. W tym tygodniu w parafii odprowadziliśmy na wieczny spoczynek Piotra Prostaka z ul. Kopernika po 66 latach życia, Krystynę Rakoczy z ul. Stargardzkiej po 61 latach życia i Karolinę Kowalczyk ul. Wolności po 84 latach życia doczesnego. Niech Bóg miłosierny przyjmie ich do nieba.
  11. Polecamy prasę katolicką: przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii.
  12. Zachęcamy do obejrzenia w kinach w Szczecinie od 19 sierpnia filmu fabularnego pt. „Notre-Dame płonie”. To wstrząsająca i prawdziwa historia walki o ocalenie jednego z najświętszych miejsc Europy oraz bezcennych relikwii chrześcijaństwa.
  13. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask.

ks.prob. kan. Grzegorz Suchomski