Sanktuarium M.B. Nieustającej Pomocy

przy Parafii Rzymskokatolickiej w Choszcznie

na IV niedzielę zwykłą – 29.01.2023 r.

1. W czwartek święto Ofiarowania Pańskiego, czyli M.B. Gromnicznej. Msze św. tego dnia o godz. 7.00 i 18.00. Przyniesione świece do poświęcenia są symbolem Chrystusa, który oświetla drogi naszego życia, a Maryja pomaga nam po nich kroczyć. Wówczas przypada Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Ogarnijmy modlitwą wszystkie osoby konsekrowane. Ofiary zebrane na tacę w to święto przeznaczone będą na potrzeby klasztorów klauzurowych. Dalej w liturgii tego tygodnia przypadnie: we wtorek- wspomnienie św. Jana Bosko kapłana. Potem I czwartek miesiąca- Msza św. wieczorna w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych (to intencja od Róży św. Marii Goretti) a po niej spotkanie w salce na plebani dla ministrantów i kandydatów oraz ich rodziców. Dalej I piątek miesiąca i wspomnienie dowolne św. Błażeja bpa męczennika; w ten dzień błogosławi się osoby z chorobami gardła, które zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00. To dzień imienin naszego ks. bpa seniora Błażeja Mariana Kruszyłowicza. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. W ten dzień jak zawsze okazja do spowiedzi św. przed Mszami św. oraz odwiedziny u chorych ks. Andrzeja; ks. Piotra i Adama w sobotę. Następnie I sobota miesiąca- więc po wieczornej Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP (zachęcamy do czynienia Aktów Zawierzenia NMP, które są do nabycia w naszym kiosku w ciągu tygodnia przed i po Mszy św. wieczornej); tego dnia rano o godz. 7.00 Msza św. w kościele pw. św. Jadwigi i męski Różaniec.
  2. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.30 będzie poświęcenie gromnic dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Wówczas te dzieci odnowią swoje przyrzeczenia chrzcielne. Po Mszy św. panie katechetki sprawdzą uczestnictwo tych dzieci we Mszach św. niedzielnych oraz roratnich z grudnia.
  3. Polecamy prasę katolicką: przy wyjściu z kościoła lub zakrystii.
  4. Dalej mamy uruchomione ogrzewanie kościoła, więc prosimy wszystkich o solidarne wrzucanie ofiar pieniężnych na ten cel do puszek u osób stojących przy wyjściu z kościoła.
  5. Biuro parafialne czynne we wtorki i czwartki w godz. 16.00-17.30 oraz soboty 9.00-11.00.
  6. W tym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek Janusza Łuckiego z ul. Reymonta po 76 latach życia doczesnego. Niech Dobry Bóg przyjmie go do nieba.
  7. 7Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask.

ks.prob. kan. Grzegorz Suchomski