Sanktuarium M.B. Nieustającej Pomocy

przy Parafii Rzymskokatolickiej w Choszcznie

na III niedzielę zwykłą – 24.01.2021 r.

1. Dziś wraz z Kościołem Powszechnym przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego, aby podkreślić znaczenie Słów, które kieruje do nas Bóg. Starajmy się często czytać i rozważać Słowo Boże w naszych domach.
  2. W miniony czwartek zakończyliśmy wizyty duszpasterskie w domach naszych parafian zwane kolędą. Wszystkim, z którymi udało się nam spotkać składamy serdeczne „Bóg zapłać” za otwartość i życzliwość podczas tych wizyt, jak również za złożone przy tej okazji ofiary.
  3. W liturgii tego tygodnia będziemy obchodzić: jutro- święto nawrócenia św. Pawła Apostoła, we wtorek- wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa biskupa a w czwartek- wspomnienie św. Tomasza z Akwinu kapłana Doktora Kościoła.
  4. Wspólnota Rycerstwa Chrystusa Króla zaprasza członków, sympatyków i wszystkich innych w ten piątek na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w kościele o godz. 17.30.
  5. Biuro parafialne czynne we wtorki i czwartki w godz. 16.00-17.30 a w soboty 9.00-11.00.
  6. Polecamy prasę katolicką: przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii. Na ławce przy wyjściu z kościoła jest darmowa gazeta naszej diecezji „Głos Szczecińsko-Kamieński”
  7. Dziś zbieramy ofiary do puszek na potrzeby Fundacji „Kościół w Potrzebie”, która wspiera wspólnoty religijne zwłaszcza w Afryce i na Wschodzie Europy. Bądźmy w tym ofiarni.
  8. W tym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek Eugenię Rogacką z ul. Wolności po 94 latach życia doczesnego. Niech Dobry Bóg przyjmie ją do nieba.
  9. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask.

ks. prob. kan. Grzegorz Suchomski