Sanktuarium M.B. Nieustającej Pomocy

przy Parafii Rzymskokatolickiej w Choszcznie

na XXIV niedzielę zwykłą  – 15.09.2019 r.

1. Zbliża się XIX Dzień Papieski, który przypadnie 13 października. Tego dnia po Mszy św. o godz. 11.30 zorganizujemy festyn, gdzie będzie m. in. aukcja cennych przedmiotów, loteria fantowa i kiermasz książek. W związku z tym zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich o dary: na aukcję- jakieś cenne przedmioty, zaś na loterię fantową- atrakcyjne drobiazgi, a na kiermasz książek- wartościowe i w dobrym stanie książki (także religijne), jak również prosimy o bony towarowe bądź usługowe; mogą być też dary natury, jak np. kaczki, kury, gołębie i owoce, dzięki czemu zwiększy się fundusz papieskiego dzieła pomocy na stypendia dla zdolnej a ubogiej młodzieży. Prosimy by przynosić te rzeczy do zakrystii lub na plebanię.
  2. W liturgii tego tygodnia będziemy obchodzić: jutro- wspomnienie św. Korneliusza papieża i Cypriana biskupa męczennika, w środę- święto św. Stanisława Kostki zakonnika i patrona Polski, w piątek- wspomnienie św. Andrzeja Kim i jego towarzyszy męczenników z Korei a w sobotę- święto św. Mateusza Apostoła Ewangelisty.
  3. Zachęcamy do udziału w Jerychu Różańcowym w kaplicy na plebani. Początek w środę o godz. 19.00 a zakończenie w czwartek też o 19.00. Ważne by na jednej godzinie były przynajmniej 2 modlące się osoby.
  4. Całodobowy Nieustający Różaniec przypadnie 19 września, tj. w czwartek a modlić się będziemy w intencjach stałych i o pokój na świecie oraz moralną odnowę naszego narodu.
  5. Spotkanie Członków Caritasu jutro o godz. 17.00 a Akcji Katolickiej też jutro o 19.00 w salce.
  6. Zbiórki ministrantów i kandydatów w soboty o 11.00 na plebani a KSM-u w piątki o 19.00.
  7. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową z obu parafii Choszczna śladami św. s. Faustyny w dniach 23-28 września (6 dni). Koszt 1.300-1.400 zł w zależności od liczby uczestników a zapisy w zakrystii z zaliczką 300 zł. Program jest na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej naszej parafii- www.parafiachoszczno.pl
  8. Trwa zbiórka ofiar do prowadzenia prac remontowych naszego kościoła. Obecnie mamy zebrane z ofiar 78.290 zł. Gdy idzie o całość prac remontowych kościoła to do pełnego wkładu własnego brakuje nam jeszcze około 19 tys. zł. Prosimy więc o następne ofiary. Bóg zapłać za zrozumienie dla tej wielkiej sprawy i wsparcie na ten cel.
  9. Prosimy jeszcze o wsparcie finansowe na utrzymanie Seminarium Duchownego w Szczecinie. Ofiary można składać na tacę w kopercie lub przelewem na konto bankowe parafii.
  10. Polecamy prasę katolicką: przy wyjściu z kościoła lub kiosku parafialnym.
  11. W tym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek Katarzynę Glińską z ul. Rybackiej po 69 latach życia, Ryszarda Knasińskiego z ul. Kolejowej po 68 latach życia, Witolda Mrozińskiego z ul. Mur Płd. po 72 latach życia, Zofię Gradys z ul. Jagiełły po 82 latach życia i Zenona Kaszaka z Pakości po 63 latach życia doczesnego. Niech Bóg Miłosierny przyjmie ich do wspólnoty zbawionych w niebie.
  12. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask.
  13. Witamy serdecznie w naszej wspólnocie przedstawiciela fundacji „SOS dla życia”, który po Mszach św. będzie rozprowadzał materiały o tej tematyce.

ks. prob. kan. Grzegorz Suchomski