Sanktuarium M.B. Nieustającej Pomocy

przy Parafii Rzymskokatolickiej w Choszcznie

na XI niedzielę zwykłą – 16.06.2024 r.

1. W liturgii tego tygodnia będziemy obchodzić: w poniedziałek – wspomnienie św. brata Alberta Chmielowskiego a w piątek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi zakonnika.
  2. Nabożeństwa czerwcowe: w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedziele o 17.30.
  3. Zapraszamy na Jerycho Różańcowe. Początek we wtorek o godz. 19.00 a koniec w środę też o 19.00 w kaplicy na plebanii. Zachęcamy do udziału w nim. Ważne by na jednej godzinie były choć 2 osoby modlące się też w nocy.
  4. Całodobowy Nieustający Różaniec przypada w środę a modlić się będziemy w intencjach stałych i o pokój na świecie oraz Ukrainie i w Ziemi Świętej.
  5. W piątek zakończenie roku szkolno-katechetycznego. Zapraszamy dzieci i młodzież z rodzicami i wychowawcami oraz nauczycielami w czwartek na Mszę św. o godz. 18.00, by podziękować Bogu za Jego opiekę w minionym roku pracy i prosić o błogosławieństwo na dobry i bezpieczny wypoczynek w czasie wakacji. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi św., aby udział w tej Eucharystii był pełny.
  6. Zapraszamy do udziału w XXXIII Szczecińskiej Rowerowej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 1-7 lipca br. Zapisy do 28 czerwca a informacje o pielgrzymce na stronie: www.szczecinska-rowerowa.pl.
  7. Prosimy dalej o wsparcie finansowe na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie.
  8. W przyszłą niedzielę Caritas będzie zbierał ofiary na organizację kolonii letnich dla dzieci z ubogich rodzin naszej diecezji.
  9. Polecamy prasę katolicką: przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii.
  10. W tym tygodniu w naszej parafii odprowadziliśmy na wieczny spoczynek Stanisława Fischer z ul. Matejki po 85 latach życia i Jana Twarogal z ul. Boh. Warszawy po 71 latach życia doczesnego. Niech Bóg miłosierny przyjmie ich
  11.  do nieba.
  12. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask.

ks. prob. kan. Grzegorz Suchomski