Sanktuarium M.B. Nieustającej Pomocy

przy Parafii Rzymskokatolickiej w Choszcznie

na II Niedzielę Adwentu – 05.12.2021 r.

1. Msze św. Roratnie, czyli ku czci N.M.P. dla dzieci, młodzieży i dorosłych od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 i też w soboty o 18.00 dla dorosłych.
  2. W liturgii kościoła w tym tygodniu przypadnie: jutro- wspomnienie dowolne św. Mikołaja (starajmy się naśladować dobroć, z której był słynny św. biskup Mikołaj), we wtorek- wspomnienie św. Ambrożego biskupa i Doktora Kościoła a w środę- Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP i też 28 rocznica ustanowienia naszego Sanktuarium M.B. Nieustającej Pomocy. Tego dnia zapraszamy na nabożeństwo „Godzina łaski dla świata” ku czci M.B. o godz. 12.00, gdy niebo jest otwarte dla wszystkich proszących Boga o różne łaski dla duszy i ciała. Msze św. w tę uroczystość o godz. 7.00 i 18.00.
  3. Dziś o godz. 12.30 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św. a w przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o 11.30 poświęcenie dla tych dzieci Cudownych Medalików Matki Boskiej.
  4. Z początkiem tego Adwentu rozpoczęła się 9-letnia Nowenna ku czci NMP objawiającej Cudowny Medalik. Jej celem jest przygotowanie się do Jubileuszu 200. rocznicy objawień maryjnych, jakie miały miejsce w 1830 r. w Paryżu, a których doświadczyła św. Katarzyna Labouré ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia. Zachęcamy do nabycia Cudownego Medalika (np. w naszym kiosku), aby go nosząc przy sobie doświadczać opieki M.B.
  5. Terenowe Biuro Przyjaciół Radia Maryja zaprasza we wtorek na Mszę św. w intencji Ojca Św., Ojczyzny, Radia Maryja i TV TRWAM, o pokój na świecie i ustanie pandemii a o godz. 17.30 na wspólny Różaniec zaś po Mszy św. na krótkie spotkanie modlitewne przy figurze św. Jana Pawła II.
  6. Zapraszamy do naszego Sanktuarium w przyszłe soboty, czyli 11-go i 18-go grudnia na Msze św. o godz. 19.00 oraz dziesiątkę Różańca w intencji naszej Ojczyzny i obrońców jej granic.
  7. Przy głównym wyjściu z kościoła są świece Caritasu na stół wigilijny. Okażmy serce ludziom cierpiącym z powodu biedy materialnej kupując świecę nawet jeśli jeszcze mamy z ub. roku oraz wrzucając pieniądze do skarbony Caritasu przy głównym wyjściu z kościoła za które zakupimy żywność, aby przygotować paczki świąteczne dla osób ubogich. Wielkie Bóg zapłać darczyńcom za ofiarowaną żywność dla ubogich w markecie Netto w miniony piątek i sobotę oraz kierownictwu sklepu Netto za umożliwienie tej zbiórki, a Caritasowi naszej parafii i młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 3 za wytrwałe jej zbieranie.
  8. Opłatki na stół wigilijny można nabywać wyłącznie w świątyni przy obu wyjściach z kościoła oraz kiosku parafialnym w ciągu tygodnia przed i po Mszy św. wieczornej bądź w zakrystii. Za składane przy tym ofiary wszystkim serdeczne Bóg zapłać a paniom z Żywego Różańca za pomoc w ich dystrybucji.
  9. Fundacja „Małych stópek” ze Szczecina organizuje Akcję „Paczuszka dla maluszka”, czyli zbiórkę artykułów higienicznych dla dzieci w domach samotnej matki, domach dziecka i hospicjach. Zachęcamy jeszcze, aby pomóc im poprzez wzięcie z choinki symbolicznej bombki (dość sporo jeszcze ich jest), gdzie na odwrocie są podane dokładne informacje w kwestii zakupów lub zrobienia przelewu.
  10. Polecamy prasę katolicką: przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii.
  11. Dziś przypada Dzień Modlitw i Pomocy Materialnej dla Kościoła Katolickiego na Wschodzie. Modlimy się w tej intencji, ale też i zbieramy dziś ofiary pieniężne na ten cel do puszek przy wyjściach z kościoła.
  12. Mamy już uruchomione ogrzewanie w kościele stąd prosimy od przyszłej niedzieli o wrzucanie ofiar pieniężnych na ten cel do puszek u osób stojących przy obu wyjściach z kościoła.
  13. W tym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek Rafała Szpilewskiego z ul. 2 Maja po 42 latach życia, Norberta Nowaka z ul. Jagiełły po 51 latach życia, Helenę Gwoździewską z ul. Rycerskiej po 71 latach życia, Alfonsa Raszkowskiego z ul. Wolności po 92 latach życia, Danutę Raczuk z ul. Rynek po 86 latach życia, Janinę Ruszkowską z ul. Tuwima po 90 latach życia i Józefa Kugiejko z ul. Sienkiewicza po 63 latach życia doczesnego. Niech Dobry Bóg przyjmie ich do nieba.
  14. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask.

ks. prob. kan. Grzegorz Suchomski