Sanktuarium M.B. Nieustającej Pomocy

przy Parafii Rzymskokatolickiej w Choszcznie

na XXXIII niedzielę zwykłą  – 17.11.2019 r.

1. Pamiętajmy zwłaszcza w tym miesiącu o modlitwie za zmarłych by przez nią skrócić im czas cierpienia w czyśćcu, aby byli przyjęci do wiecznej szczęśliwości. Zapraszamy na modlitwę za zmarłych, tj. Wypominki każdego dnia o godz. 17.30. Zachęcamy tych, którzy jeszcze nie dali kartki z wypisanymi imionami zmarłych, aby to uczynili (kartki są na stoliku przy wyjściu z kościoła).
  2. Zapraszamy do udziału w Jerychu Różańcowym. Początek jutro o godz. 19.00 a zakończenie we wtorek też o 19.00. Przez 24 godziny będzie trwać adoracja Jezusa Eucharystycznego w kaplicy na plebani. Ważne by na jednej godzinie były przynajmniej 2 modlące się osoby także w nocy. Zapraszamy zwłaszcza tych, którzy jeszcze nie byli na takiej modlitwie.
  3. Całodobowy Nieustający Różaniec przypadnie 19 listopada, tj. we wtorek a modlić się będziemy w intencjach stałych i o pokój na świecie oraz moralną odnowę naszego narodu.
  4. W liturgii tego tygodnia będzie: jutro- wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny dziewicy i męczennicy, w środę- wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, w czwartek- wspomnienie Ofiarowania Najśw. Maryi Panny a w piątek- wspomnienie św. Cecylii dziewicy męczennicy.
  5. Członków Parafialnego Caritasu zapraszamy na spotkanie jutro o godz. 17.00 do salki na plebani natomiast Akcji Katolickiej w środę o godz. 19.00.
  6. Dzieci kl. III z obu szkół podstawowych przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. w naszym kościele zapraszamy wraz z rodzicami na spotkanie dziś i także w przyszłą niedzielę po Mszy św., czyli około godz. 12.30.
  7. Trwamy w Nowennie przed Uroczystością Chrystusa Króla i modlimy się co dzień wspólnie po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy wszystkich a zwłaszcza członków Rycerstwa Chrystusa Króla na te modlitwy zaś w przyszłą niedzielę na Mszę św., która będzie w ich intencji o godz. 13.00.
  8. W zakrystii są jeszcze do odebrania blachy od ciast z obchodów Dnia Papieskiego.
  9. Polecamy prasę katolicką: przy wyjściu z kościoła i w kiosku parafialnym, gdzie są też kalendarze ścienne na nowy rok a na stoliku jeszcze darmowa gazeta „Głos Szczecińsko-Kamieński”.
  10. Trwa zbiórka ofiar do prowadzenia prac remontowych naszego kościoła. Obecnie mamy zebrane z ofiar 84.970 zł. Gdy idzie o całość prac remontowych to do pełnego wkładu własnego brakuje nam jeszcze około 15 tys. zł. Prosimy więc uprzejmie o następne ofiary, które można składać w kopercie na tacę lub przelewem na konto bankowe parafii. Bóg zapłać za zrozumienie dla tej wspólnej sprawy a ofiarodawcom wyrazy wdzięczności. Okażmy wszyscy solidarność i hojność w składaniu ofiar na ten jakże szczytny i piękny cel.
  11. Prosimy również o ofiary na wsparcie naszego AWSD w Szczecinie. W ciągu roku udało się nam uzbierać 7.840 zł a musimy złożyć daninę w kwocie 13.454 zł więc brakuje jeszcze prawie 5,5 tys. zł a do końca roku zostało nam już tylko 1,5 miesiąca. Ofiary można składać na tacę lub przelewem na konto parafii a za złożone serdeczne „Bóg zapłać”.
  12. W tym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek Tadeusza Karpało z ul. Fabrycznej po 76 latach życia, Czesława Awadziun z ul. Lipcowej po 80 latach życia i Mikołaja Dyjankiewicza z ul. Wojska Polskiego po 71 latach życia doczesnego. Niech Dobry Bóg przyjmie ich do nieba.
  13. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask.

ks. prob. kan. Grzegorz Suchomski