Sanktuarium M.B. Nieustającej Pomocy

przy Parafii Rzymskokatolickiej w Choszcznie

na V Niedzielę Wielkanocną – 19.05.2019 r.

1. Dziś w parafii I Rocznica Komunii Św. Bóg zapłać rodzicom dzieci rocznicowych za posprzątanie świątyni i dar dla naszej parafii w postaci alby kapłańskiej. Na zakończenie Mszy św. o godz. 13.00 dzieci otrzymają Misyjne Różańce jako pamiątkę tej rocznicy.
  2. W przyszłą niedzielę w Stradzewie o godz. 12.00 na Mszy św. będzie uroczystość I Komunii św.
  3. W liturgii tego tygodnia przypadnie- w piątek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.
  4. Członków Akcji Katolickiej zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 19.00 na plebani.
  5. Zapraszamy na nabożeństwa majowe: w ciągu tygodnia o godz.18.00 z wyjątkiem czwartków (wówczas po Mszy św.), a w niedziele o godz. 17.30.
  6. Wczoraj rozpoczęła się ogólnopolska akcja „Dar na stulecie” dla uczczenia stulecia urodzin Karola Wojtyły. Jej celem jest zbudowanie duchowego pomnika z serc i umysłów Polaków poprzez różnorodne inicjatywy modlitewne i charytatywne, naukowe i artystyczne, edukacyjne i wychowawcze. Gorąco zachęcamy do włączenia się w ten projekt. Szczegółowe informacje są na plakacie i na stronie- www.darna100.pl.
  7. Polecamy prasę katolicką: przy wyjściu z kościoła i w kiosku parafialnym.
  8. Osoby zapisane na pielgrzymkę do Meksyku prosimy o wpłacenie zaliczki 1000 zł. Są jeszcze wolne miejsca na tę pielgrzymkę, która odbędzie się w grudniu tego roku.
  9. Zapraszamy wszystkich na Forum Charyzmatyczne, które odbędzie się w Netto Arena w Szczecinie od 31 maja do 2 czerwca. W programie ewangelizacyjnym będzie m.in.: słuchanie Słowa Bożego, Msze św., różaniec i adoracja. Do udziału w Forum są zaproszone także rodziny z dziećmi. Zapisy uczestników odbywają się na stronie www.lewjudy.org.
  10. Zachęcamy do udziału w spotkaniu z bratem Elia, współczesnym włoskim mistykiem-stygmatykiem, które odbędzie się 29 maja w parafii pw. M.B. Bolesnej w Mierzynie. Brat Elia będzie uczestniczył we Mszy św. o godz. 18.00. Druga część spotkania rozpocznie się o 19.30 w auli Szkół Salezjańskich przy ul. Ku Słońcu 124 w Szczecinie, gdzie będzie miało miejsce spotkanie modlitewne z bratem.
  11. W tym tygodniu w naszej parafii odprowadziliśmy na wieczny spoczynek Władysławę Brisów z ul. Jagiełły po 79 latach życia doczesnego. Niech Bóg Miłosierny przyjmie ją do nieba.
  12. Jesteśmy proszeni o wsparcie finansowe na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie. Musimy uzbierać prawie 14 tys. zł. Dlatego prosimy wszystkich o branie kopert na ten cel po Mszy św. u ministrantów przy wyjściu z kościoła oraz o hojność w składaniu ofiar na ten cel na tacę lub przelewem na konto parafii z dopiskiem- AWSD.
  13. Trwa zbiórka ofiar do prowadzenia prac remontowych naszego kościoła. Po zapłaceniu 2-giej faktury mamy zebrane 60.620 zł. Gdy idzie o całość prac remontowych kościoła to do pełnego wkładu własnego brakuje nam jeszcze około 33 tys. zł. Prosimy więc o następne ofiary. Bóg zapłać za zrozumienie dla tej naszej wspólnej sprawy i składane ofiary.
  14. Zachęcamy do udziału w akcji dawcy szpiku dla chorej na białaczkę 5-letniej Mai z Recza w dniu 25 maja w sobotę w godz. 9.00-14.00 w Gimnazjum Publicznym w Choszcznie.
  15. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask.

ks. prob. kan. Grzegorz Suchomski