Sanktuarium M.B. Nieustającej Pomocy

przy Parafii Rzymskokatolickiej w Choszcznie

na XII niedzielę zwykłą – 20.06.2021 r.

1. Nabożeństwa czerwcowe: w tygodniu po Mszy św. o godz.18.00, a w niedziele o godz. 17.30.
  2. W liturgii tego tygodnia będziemy obchodzić: jutro – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi zakonnika a w środę- Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela; to dzień imienin śp. ks. bpa Jana Gałeckiego oraz śp. ks. prał. Jana Abramskiego, więc pamiętajmy w ten dzień modląc się dla nich o dar nieba.
  3. W przyszłą niedzielę w naszym Sanktuarium Uroczystość Odpustowa z okazji wspomnienia M.B. Nieustającej Pomocy. Podczas każdej Eucharystii tego dnia będzie można zyskać odpust zupełny pod warunkiem przyjęcia Jezusa w Komunii św., obudzeniem pragnienia unikania każdego grzechu oraz modlitwy w intencjach papieskich. Słowo Boże podczas Mszy św. w tę uroczystość będzie głosił O. Oblat Piotr Osowski a potem przy wyjściu z kościoła rozprowadzał kalendarze misyjne już na nowy rok.
  4. Przed ołtarzem Matki Bożej Nieustającej Pomocy jest wyłożona nasza Księga Cudów. Zachęcamy do umieszczania w niej opisu jakichś nadzwyczajnych czy wręcz cudownych łask otrzymanych za pośrednictwem Maryi a też do lektury wpisanych już świadectw aby zobaczyć jak bardzo Maryja wstawia się za nami przed Bogiem i jak wielkie jest Miłosierdzie Boże.
  5. Członków Rycerstwa Chrystusa Króla i wszystkich innych zapraszamy na nabożeństwo „Drogi Krzyżowej” w ten piątek o godz. 17.30 w naszym kościele.
  6. W piątek zakończenie roku szkolno-katechetycznego. Zapraszamy dzieci i młodzież z rodzicami i nauczycielami na Mszę św. o godz. 18.00, by podziękować Bogu za Jego opiekę w minionym roku pracy i prosić o błogosławieństwo na dobry i bezpieczny wypoczynek w czasie wakacji. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi św., aby udział w tej Eucharystii był pełny.
  7. Informujemy, że w tym roku po raz 37. wyruszy z naszej Archidiecezji Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Uroczysta inauguracja Pielgrzymki odbędzie się 29 lipca, podczas Mszy św. sprawowanej o godz. 7.00 w Sanktuarium M.B. Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. Pełna informacja o pielgrzymce jest na stronie internetowej – www.szczecinska.pl. Zapraszamy wszystkich do udziału w pielgrzymowaniu na Jasną Górę.
  8. W dniach od 5 do 11 lipca br. odbędzie się XXX Szczecińska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę. Zapisy na pielgrzymkę trwają do 30 czerwca poprzez stronę internetową: www.szczecinska-rowerowa.pl. Tam też można uzyskać szczegółowe informacje.
  9. Informujemy, że zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski z dnia 11 czerwca od dziś zostaje zniesiona dyspensa od uczestnictwa w kościołach we Mszach św. niedzielnych i święta nakazane.
  10. Dziś po Mszach św. Caritas zbiera ofiary pieniężne na zorganizowanie wypoczynku dla dzieci z ubogich rodzin. Wesprzyjmy więc finansowo to dobre dzieło.
  11. Prosimy o wsparcie finansowe na utrzymanie naszego AWSD w Szczecinie, co można zrobić kładąc ofiarę na tacę w kopercie lub robiąc przelew bankowy na konto parafii z dopiskiem- na seminarium. „Bóg zapłać” tym którzy już złożyli swoje ofiary. Jak co roku musimy wpłacić kilkanaście tysięcy zł na jego utrzymanie, więc prosimy wszystkich o solidarność i w miarę możliwości hojność przy składaniu ofiar.
  12. Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego prosi o przekazanie informacji, że rozpoczęła się tam rekrutacja na studia. W ofercie Wydziału są kierunki: FAMILIOLOGIA – studia pierwszego i drugiego stopnia oraz TEOLOGIA. Więcej informacji na stronie Wydziału Teologicznego i profilu facebookowym.
  13. Polecamy prasę katolicką przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii.
  14. W tym tygodniu w naszej parafii odprowadziliśmy na wieczny spoczynek Zofię Tomaszewską z ul. 1 Maja po 92 latach życia, Helenę Graczyk z ul. Modrzewskiego po 92 latach życia i Bolesława Tomalę z Radaczewa po 81 latach życia doczesnego. Niech Bóg miłosierny przyjmie ich do nieba.
  15. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask.

ks. prob. kan. Grzegorz Suchomski