Sanktuarium M.B. Nieustającej Pomocy

przy Parafii Rzymskokatolickiej w Choszcznie

na XXVI niedzielę zwykłą – 26.09.2021 r.

1. Zbliża się XXI Dzień Papieski, który przypadnie 10 października, czyli już za 2 tygodnie. Ze względu na panującą obecnie sytuację związaną z Korona wirusem ograniczymy się do rozprowadzania ciasta oraz kawy i herbaty a także będzie możliwość nabycia smacznego jedzenia na pyszny obiad; będzie także kiermasz książek i sklepik z gadżetami. Atrakcją dla dzieci będzie możliwość puszczenia w niebo balonów po Mszy św. dla nich. W związku z tym w przeddzień Dnia Papieskiego będziemy prosić o upieczenie i przyniesienie ciast na plebanię, jak również o opróżnienie placu kościelnego z samochodów przed 10 października; zwłaszcza prosimy o zabranie szarego samochodu, który stoi od dłuższego czasu jak porzucony. W przeciwnym razie zostanie on odholowany na inne miejsce a rachunek za to wysłany do właściciela tego pojazdu, na którego jest on zarejestrowany.
  2. W liturgii tego tygodnia będzie: jutro- wspomnienie św. Wincentego a Paulo kapłana, we wtorek- wspomnienie św. Wacława męczennika, w środę- święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Potem I czwartek miesiąca i wspomnienie św. Hieronima kapłana Doktora Kościoła. Po Mszy św. wieczornej w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych (to intencja od Róży św. Józefa) spotkanie dla ministrantów i kandydatów oraz ich rodziców na plebani. Dalej I piątek miesiąca i wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus dziewicy i Doktora Kościoła. Przed południem odwiedziny kapłańskie u chorych ks. Andrzeja a w sobotę ks. Piotra i ks. Adama oraz okazja do spowiedzi św. przed Mszami św. Następnie I sobota miesiąca i też wspomnienie św. Aniołów Stróżów. Po Eucharystii wieczornej zmiana tajemnic różańcowych i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP a rano o 7.00 Msza św. w kościele pw. św. Jadwigi i Męski Różaniec w drodze do figury św. Jana Pawła II.
  3. Zapraszamy członków Akcji Katolickiej jutro o godz. 19.00 na plebanię, ministrantów i kandydatów w soboty o 12.00 do kościoła zaś młodzież w soboty o 16.00 do salki na plebani.
  4. W piątek rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe: dla dzieci i młodzieży od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 a dorosłych o 18.00; Msza św. wieczorna będzie po modlitwie różańcowej z wyjątkiem czwartku i tej soboty, gdy wpierw będzie Eucharystia a potem Różaniec. Nabożeństwa Różańcowe w niedziele o godz. 17.30.
  5. W przyszłą niedzielę 3 października podczas Mszy św. o godz. 11.30 będzie poświęcenie różańców dla dzieci przed I Komunią św.
  6. Uprzejmie prosimy o składanie ofiar na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego w Szczecinie kładąc je w kopercie na tacę lub robiąc przelew na konto bankowe naszej parafii.
  7. Polecamy prasę katolicką: w zakrystii lub przy wyjściu z kościoła; tam też są darmowe ulotki o rekolekcjach z O. Józefem Witko, które odbędą się w Szczecinie w dniach 1-3 października.
  8. W tym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek Annę Żabicką z ul. Bohaterów W-wy po 78 latach życia i Rozwitę Gołębowską z ul. Jagiełły po 86 latach życia doczesnego. Niech Bóg Miłosierny przyjmie je do nieba.
  9. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask.
  10. Zachęcamy do obejrzenia w kinach w Szczecinie filmu pt. „Fatima”. Wielu ocenia ten film jako najlepszą ekranizację cudownych wydarzeń z 1917 roku jakie miały miejsce w Fatimie.

ks. prob. kan. Grzegorz Suchomski