Sanktuarium M.B. Nieustającej Pomocy

przy Parafii Rzymskokatolickiej w Choszcznie

na XXX niedzielę zwykłą – 24.10.2021 r.

1. Dziś Uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła, która przypomina nam o tym, abyśmy troszczyli się zarówno o piękno kościoła materialnego jak i duchowego, który tworzymy i za który też wszyscy wspólnie odpowiadamy.
  2. W liturgii tego tygodnia będziemy obchodzić: w czwartek – święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza a w przyszły poniedziałek 1 listopada- Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. tego dnia w naszym kościele o godz. 7.00, 8.30, 10.00 a o godz. 12.00 będzie Eucharystia na cmentarzu poprzedzona procesją, która wyruszy od bramy cmentarnej o godz. 11.30 (po tej Mszy św. będzie tam okazja do poświęcenia pomników nagrobnych). Wieczorem jeszcze Msza św. w kościele o godz. 18.00 a o 17.30 Wypominki. Pamiętajmy o tym, że modlitwa przy grobach zmarłych nie zwalnia nas z uczestnictwa w Eucharystii w tą wielką uroczystość. Potem będzie Dzień Zaduszny, czyli wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych; Msze św. tego dnia będą o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
  3. Nabożeństwa różańcowe dla dzieci i młodzieży od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 a dla dorosłych o 18.00. Msza św. wieczorna po modlitwie różańcowej z wyjątkiem czwartku, gdy jest odwrotnie; Różaniec w niedziele o godz. 17.30.
  4. Wspierajmy jeszcze finansowo nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Szczecinie składając ofiary na tacę w kopercie lub robiąc przelew bankowy na konto naszej parafii.
  5. Dziś rozpoczynamy Tydzień Misyjny Światowym Dniem Misji. Będziemy więc modlić się o ich rozwój, ale jest też okazja, aby wesprzeć to Boże dzieło swoją ofiarą pieniężną wrzucając ją dziś do puszki wychodząc z kościoła.
  6. Wspólnota Rycerstwa Chrystusa Króla zaprasza członków rycerstwa oraz sympatyków i wszystkich innych w ten piątek na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.30.
  7. Przy wyjściu z kościoła na ławce są do wzięcia kartki na Wypominki, aby wpisać imiona zmarłych, których będziemy polecać Bogu modląc się za nich co dzień w listopadzie o godz. 17.30.
  8. W tym tygodniu w naszej parafii odprowadziliśmy na wieczny spoczynek Jadwigę Jaroszewicz z ul. Stargardzkiej po 91 latach życia i Stanisława Janczyńskiego z ul. Jagiełły po 67 latach życia doczesnego. Niech Bóg Miłosierny przyjmie ich do wspólnoty zbawionych w niebie.
  9. Blachy od ciast z Dnia Papieskiego są do odbioru w zakrystii.
  10. Polecamy prasę katolicką w zakrystii lub przy wyjściu z kościoła, gdzie jest też darmowy „Głos Szczecińsko-Kamieński”.
  11.  Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask.

ks. prob. kan. Grzegorz Suchomski