Sanktuarium M.B. Nieustającej Pomocy

przy Parafii Rzymskokatolickiej w Choszcznie

na niedzielę Chrztu Pańskiego  – 12.01.2020 r.

1. Dziś obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Bożego Narodzenia. Jednak ze względu na polską tradycję będziemy kontynuować treści tego okresu, więc i śpiewać kolędy aż do święta Ofiarowania Pańskiego, inaczej M.B. Gromnicznej, czyli do 2 lutego.
  2. W sobotę rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan by dążyć do spełnienia prośby Jezusa, aby była jedna owczarnia i jeden pasterz dla wszystkich uczniów Chrystusa.
  3. W liturgii tego tygodnia będziemy obchodzić: w piątek- wspomnienie św. Antoniego opata.
  4. Zachęcamy do udziału w Jerychu Różańcowym trwającym całą dobę, które rozpocznie się w sobotę o godz. 19.00 a zakończy w niedzielę też o 19.00. Przez 24 godziny będzie trwać adoracja Jezusa Eucharystycznego w kaplicy na plebani. Przynajmniej na jednej godzinie niech będą 2 modlące się osoby.
  5. Przypominamy o tym, że Całodobowy Nieustający Różaniec Święty przypadnie 19 stycznia, to jest w przyszłą niedzielę a modlić się będziemy w intencjach stałych i o pokój na świecie oraz odnowę moralną naszego narodu.
  6. Kontynuujemy wizyty duszpasterskie zwane kolędą; początek w mieście o godz.15.30, a w soboty i niedziele od 14.30. Prosimy by w miarę możliwości byli obecni wszyscy domownicy, a na stole stał krzyż i zapalone świece oraz było kropidło z wodą święconą, natomiast by dzieci i młodzież mieli przygotowane do wglądu zeszyty z katechizacji. Plan kolędy jest na tablicy ogłoszeń w kościele, przed plebanią i na stronie internetowej naszej parafii- www.parafiachoszczno.pl .
  7. Biuro parafialne w czasie wizyt duszpasterskich czynne jedynie w soboty w godz. 9.00 – 11.00, a w nagłych przypadkach proszę szukać kontaktu z kapłanem telefonicznie.
  8. Zapraszamy wszystkich gorąco na koncert kolęd w naszym kościele w tę sobotę; początek o godz. 16.00. Przyjdźmy, aby posłuchać kolęd, ale też i je wspólnie śpiewać.
  9. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać ofiary do puszek na potrzeby Fundacji „Kościół w Potrzebie”, która wspiera wspólnoty religijne zwłaszcza w Afryce i na Wschodzie Europy.
  10. Trwa zbiórka ofiar do prowadzenia prac remontowych naszego kościoła. Obecnie mamy zebrane z ofiar 94.960 zł. Gdy idzie o całość prac remontowych to do pełnego wkładu własnego brakuje nam jeszcze około 5 tys. zł. Prosimy więc uprzejmie o następne ofiary, które można składać w kopercie na tacę lub przelewem na konto bankowe parafii. Bóg zapłać za zrozumienie i ofiary.
  11. Polecamy prasę katolicką: przy wyjściu z kościoła i w kiosku parafialnym.
  12. W dalszym ciągu mamy uruchomione ogrzewanie kościoła więc prosimy o wrzucanie ofiar pieniężnych na ten cel do puszek u osób stojących przy obu wyjściach z kościoła.
  13. W tym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek Ewę Kazimierczak z Lubiany po 53 latach życia, Jerzego Wyrębskiego z ul. Lipcowej po 68 latach życia, Mariana Boczek z ul. Wolności po 84 latach życia i Stanisława Glubs z ul. Rynek po 89 latach życia doczesnego. Niech Dobry Bóg przyjmie ich do nieba.
  14. Zachęcamy do udziału w akcji krwiodawstwa w środę w CHDK-u w godz. 10.00-14.00. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

ks. prob. kan. Grzegorz Suchomski