Ogłoszenia parafialne

Sanktuarium M.B. Nieustającej Pomocy

przy Parafii Rzymskokatolickiej w Choszcznie

Ogłoszenia duszpasterskie

na II Niedzielę Adwentu – 10.12.2023 r.

 1. Msze św. Roratnie, czyli ku czci N.M.P. dla dzieci, młodzieży i dorosłych od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 i też w soboty o 18.00 dla dorosłych.
 2. W liturgii tego tygodnia będzie w czwartek wspomnienie św. Jana od Krzyża kapłana Doktora K-ła.
 3. Dziś na Mszy św. o 11.30 poświęcenie Cudownych Medalików M.B. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Zachęcamy też wszystkich do noszenia tego niezwykłego medalika, który można nabyć m.in. w naszym kiosku parafialnym w ciągu tygodnia przed Mszą św. wieczorną lub po niej.
 4. Przy głównym wyjściu z kościoła są jeszcze świece Caritasu na stół wigilijny. Okażmy serce ludziom cierpiącym z powodu biedy materialnej kupując świecę nawet jeśli jeszcze mamy podobną z ub. roku oraz wrzucając pieniądze do skarbony Caritasu przy głównym wyjściu z kościoła za które zakupimy żywność, aby przygotować paczki świąteczne dla osób ubogich. Wielkie Bóg zapłać darczyńcom za ofiarowaną żywność dla ubogich w marketach Netto i Biedronka w miniony piątek i sobotę oraz kierownictwu sklepu za umożliwienie tej zbiórki, a Caritasowi naszej parafii i wolontariuszom oraz młodzieży z obu Szkół Podstawowych za wytrwałe jej zbieranie. Paczki z żywnością dla osób ubogich będą wydawane w tą sobotę od godz. 10.00.
 5. Opłatki na stół wigilijny można nabywać w świątyni przy wyjściu z kościoła oraz kiosku parafialnym w ciągu tygodnia przed i po Mszy św. wieczornej bądź w zakrystii. Za składane przy tym ofiary wszystkim serdeczne Bóg zapłać a paniom z Żywego Różańca za pomoc w ich dystrybucji.
 6. Zachęcamy jeszcze do włączenia się w Akcję „Paczuszka dla maluszka”, tj. zbiórkę artykułów higienicznych dla dzieci w domach samotnej matki, domach dziecka i hospicjach. Wystarczy wziąć z choinki symboliczną bombkę, gdzie na odwrocie są podane dokładne informacje w kwestii zakupów.
 7. Polecamy prasę katolicką: przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii.
 8. Dziś jest Dzień Modlitw i Pomocy Materialnej dla Kościoła Katolickiego na Wschodzie. Modlimy się w tej intencji, ale też zbieramy ofiary pieniężne na ten cel do puszek przy wyjściu z kościoła.
 9. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową z naszej parafii do Włoch w dniach 8-20 września 2024 roku a w programie między innymi spotkanie z Ojcem Św. Franciszkiem, modlitwa przy grobie św. Jana Pawła II, Msza św. w Sanktuarium M.B.N.P. przed cudownym wizerunkiem (z okazji 30 rocznicy naszego sanktuarium), wizyta u św. Michała Archanioła na Górze Gargano oraz u św. O. Pio i też wypoczynek nad morzem. Dokładne informacje są na tablicy ogłoszeń i jest do wzięcia program przy wyjściu z kościoła, a osoby zainteresowane tym wyjazdem prosimy o zapisywanie się w zakrystii i wpłatę zaliczki 1000 zł. (link do programu pielgrzymki). Ksiądz proboszcz Maciej Pliszka zaprasza na pielgrzymkę do Medjugorie, Budapesztu i Zagrzebia w okresie sylwestrowo-noworocznym. Więcej informacji jest na plakacie.
 10. Zapraszamy na Jarmark Bożonarodzeniowy obok naszego kościoła od piątku do soboty. Prosimy o opróżnienie placu z samochodów.
 11. Mamy uruchomione ogrzewanie w kościele stąd prosimy o wrzucanie ofiar pieniężnych na ten cel do puszek przy obu wyjściach z kościoła; niech to będzie hojniejsza ofiara niż kiedyś mając na uwadze obecne ceny energii i bądźmy w tym solidarni.
 12. Prosimy jeszcze o ofiary na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie. Do pełnej spłaty daniny na seminarium za rok 2023 brak nam jeszcze 1.300 zł.
 13. W tym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek Grażynę Kurpińską z ul. Stargardzkiej po 70 latach życia, Janinę Wołągiewicz z ul. Wysokiej po 74 latach życia, Jana Miros z Drawna po 54 latach życia i Bogusławę Kuśmierek z ul. Lipcowej po 89 latach życia doczesnego. Niech Bóg miłosierny przyjmie ich do nieba.
 14. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask.

ks.prob. kan. Grzegorz Suchomski