Ogłoszenia parafialne

Sanktuarium M.B. Nieustającej Pomocy

przy Parafii Rzymskokatolickiej w Choszcznie

Ogłoszenia duszpasterskie

na XXVI niedzielę zwykłą – 01.10.2023 r.

 1. Za 2 tygodnie przypadnie XXIII Dzień Papieski. Na placu przy kościele od godz. 12.30 będzie ciasto, kawa i herbata a także smaczne jedzenie na obiad, który będzie można wziąć na wynos lub zjeść na miejscu. W związku z tym uprzejmie prosimy, kto może, o upieczenie i przyniesienie ciasta do salki na plebanii w sobotę za dwa tygodnie. Do tego będzie też loteria fantowa, kiermasz książek, sadzonki różnych drzew i sklepik z gadżetami jak również cenne rzeczy na licytację. Stąd zwracamy się jeszcze do wszystkich z serdeczną prośbą o dary: na aukcję – jakieś cenne przedmioty, zaś na loterię fantową – atrakcyjne drobiazgi, a na kiermasz książek- wartościowe i w dobrym stanie książki nie tylko religijne, jak również prosimy o bony towarowe bądź usługowe; mogą być też różne dary natury, dzięki czemu z pewnością zwiększy się fundusz papieskiego dzieła pomocy na stypendia dla zdolnej a ubogiej młodzieży. Osoby, które pragną ofiarować jakieś dary natury – mile widziane są też gołębie- prosimy, aby to wcześniej zgłosiły w zakrystii w celu przygotowania na to odpowiedniego miejsca. Prosimy by przynosić te rzeczy do zakrystii lub na plebanię, a od piątku za tydzień przed Dniem Papieskim o opróżnienie placu kościelnego z samochodów. Informujemy, że w Dzień Papieski nie będzie Mszy św. o godz. 13.00.
 2. W liturgii tego tygodnia przypadnie: jutro – wspomnienie św. Aniołów Stróżów, w środę – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, w czwartek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej dziewicy; tego dnia po Mszy św. będzie okazja, aby uczcić relikwie tej naszej świętej zakonnicy, które są w naszym kościele. Potem I czwartek miesiąca więc po Mszy św. wieczornej w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych (to intencja od Róży św. Józefa) spotkanie dla ministrantów i kandydatów oraz ich rodziców na plebani. Dalej I piątek miesiąca i okazja do spowiedzi św. oraz odwiedziny z kapłańską posługą u chorych ks. Andrzeja zaś ks. Piotra i Adama w sobotę. Następnie I sobota miesiąca i wspomnienie M.B. Różańcowej – po wieczornej Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych oraz nabożeństwo I soboty miesiąca. Rano Msza św. w kościele pw. św. Jadwigi a potem Męski Różaniec w drodze do figury św. Jana Pawła II.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: dzieci i młodzież od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, a dorosłych o 18.00. Msza św. wieczorna będzie po modlitwie różańcowej z wyjątkiem czwartku, gdy będzie odwrotnie. Nabożeństwa Różańcowe w niedziele o godz. 17.30.
 4. Terenowe Biuro Radia Maryja zaprasza we wtorek na Różaniec o godz. 18.00 a potem Mszę św. w intencji Ojca Św., Ojczyzny, Radia Maryja, TV TRWAM, o pokój na świecie a zwłaszcza na Ukrainie a po niej przed figurę św. Jana Pawła II na modlitwę w intencji Ojczyzny. Przypominamy, iż Całodobowy Nieustający Różaniec jest odmawiany dodatkowo też 7 października, tj. w tę sobotę by oddać cześć M.B. Różańcowej; modlimy się wg ustalonego porządku i w intencjach NMP.
 5. Spotkanie członków Akcji Katolickiej w piątek o godz. 19.00 na plebanii.
 6. Zachęcamy do udziału w modlitwie w intencji Ojczyzny „Różaniec do granic”, która odbędzie w tę sobotę we wspomnienie M.B. Różańcowej w Cedyni w kościele pw. Narodzenia NMP o godz. 15.00.
 7. Od piątku, gdy obchodziliśmy święto św. Archaniołów mamy w naszym kościele dzięki kilku darczyńcom piękną figurę św. Michała Archanioła, którą pewnie każdy już zauważył, gdyż jest w centralnym miejscu nad Jezusem obecnym w tabernakulum. Bóg zapłać ofiarodawcom tej wspaniałej figury, bo jakże bardzo potrzebna jest obecność św. Michała Archanioła w dzisiejszych czasach.
 8. Prosimy o ofiary na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie a przy tym o hojność oraz solidarność, a za złożone już mówimy serdeczne „Bóg zapłać”.
 9. W minioną niedzielę na potrzeby hospicjum w Szczecnie uzbieraliśmy do puszek kwotę 2.165 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i członkom Caritasu których zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o godz. 17.00.
 10. W tym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek Bronisławę Filipczak z Koplina po 86 latach życia i Zdzisławę Pajdosz z ul. Wolności po 68 latach życia. Niech Bóg Miłosierny przyjmie je do nieba.
 11. Polecamy prasę katolicką: przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii.
 12. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask.

ks.prob. kan. Grzegorz Suchomski