Sanktuarium M.B. Nieustającej Pomocy

przy Parafii Rzymskokatolickiej w Choszcznie

na Uroczystość Zesłania Ducha Św. – 31.05.2020 r.

1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy Okres Wielkanocny. Bóg zapłać parafianom za udekorowanie kościoła i plebani brzózkami. Jutro rozpoczniemy okres zwykły Uroczystością NMP Matki Kościoła Głównej Patronki naszej Archidiecezji, w środę- wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy męczenników, w czwartek- święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana oraz I czwartek miesiąca więc Msza św. wieczorna w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych (to intencja od Róży M.B. Cierpliwie Słuchającej), w piątek- wspomnienie św. Bonifacego biskupa męczennika oraz I piątek miesiąca więc okazja do spowiedzi św.; tego dnia chorych będzie odwiedzał ks. Andrzej, natomiast ks. Piotr i Jakub w sobotę. Następnie I sobota miesiąca więc po wieczornej Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP zaś wcześniej rano o 7.00 Msza św. w kaplicy przy ul. Kościuszki i męski Różaniec w drodze do figury św. Jana Pawła II przy naszym kościele.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa: w ciągu tygodnia po Mszy św. o godz.18.00, a w niedziele o 17.30.
  3. Jutro i we wtorek w czasie Mszy św. o godz. 18.00 nasza młodzież przyjmie sakrament bierzmowania. Módlmy się by dary Ducha Św. wydały w ich życiu obfite owoce duchowe.
  4. Dzieci, które przystąpią do I Komunii św. w najbliższą sobotę o godz. 12.00 zapraszamy jutro do kościoła o godz. 16.30 na próbę liturgiczną a na spowiedź św. w piątek o 17.00.
  5. Jutro w Uroczystość NMP Matki Kościoła, Patronki naszej Archidiecezji, zapraszamy wszystkich, a szczególnie członków ruchów, wspólnot i stowarzyszeń kościelnych z pocztami sztandarowymi do udziału w uroczystej Mszy św. pod przewodnictwem Metropolity Andrzeja Dzięgi w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie o godz. 18.00. Liturgia będzie sprawowana w ramach Archidiecezjalnego Dnia Jedności Ruchów, Wspólnot i Stowarzyszeń Kościelnych oraz Tygodnia Ewangelizacji. Po Mszy św. modlitwa różańcowa i Apel Maryjny.
  6. Terenowe Biuro Przyjaciół Radia Maryja zaprasza we wtorek na modlitwę różańcową o godz. 17.30 a potem Mszę św. o 18.00 w intencji Ojca Św., Ojczyzny, Radia Maryja, TV TRWAM, o pokój na świecie i moralną odnowę narodu a po Mszy św. na krótką modlitwę przy figurze.
  7. Polecamy prasę katolicką: w zakrystii, przy wyjściu z kościoła lub w kiosku parafialnym.
  8. W tym tygodniu w naszej parafii odprowadziliśmy na wieczny spoczynek Jana Nowaka z ul. Wolności po 65 latach życia, Danutę Grejć z ul. Rynek po 75 latach życia, Helenę Pytel z ul. Majowej po 86 latach życia i Halinę Aleksiun z ul. Lipcowej po 72 latach życia doczesnego. Niech Bóg miłosierny przyjmie ich do nieba.
  9. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask.
  10. Prośmy co dzień z mocną wiarą Boga, by ocalił nas i naszą Ojczyznę oraz świat przed różnymi złymi skutkami Koronawirusa modląc się w kościele (kto może) i domach naszych. A teraz zegnijmy nasze kolana do modlitwy by prosić Boga przez śpiew Suplikacji o to oraz zdrowie dla osób chorych zwłaszcza w Ojczyźnie, o ochronę dla zdrowych i wszystkich służb medycznych, o odpowiedzialność i mądrość dla wszystkich ludzi na świecie a także dla naszego Rządu oraz głęboką i żywą wiarę w naszym narodzie.

ks. prob. kan. Grzegorz Suchomski