Sanktuarium M.B. Nieustającej Pomocy

przy Parafii Rzymskokatolickiej w Choszcznie

na III niedzielę zwykłą –  23.01.2022 r.

1. Dziś wraz z Kościołem Powszechnym przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego, aby podkreślić znaczenie Słów, które kieruje do nas Bóg. Starajmy się często czytać i rozważać Słowo Boże w naszych domach. To Słowo Boże głoszą nam dziś Siostry ze zgromadzenia Uczennic Krzyża, które bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie. Po Mszy św. będą one zbierać ofiary na budowę domu rekolekcyjnego który będą prowadzić dla osób świeckich w Czmońcu. Wesprzyjmy więc w miarę możliwości hojnie to ich dzieło.
  2. W tę sobotę kończymy wizyty duszpasterskie w domach naszych parafian zwane kolędą. Parafianie, którym nie udało się w wyznaczonym terminie przyjąć kapłana przybywającego z wizytą lub ci których niechcący ominęliśmy mogą go zaprosić właśnie w tę sobotę od godz. 14.30. Prosimy by to zgłosić dziś po Mszy św. w zakrystii podając swój adres i telefon. Wszystkim, z którymi udało się nam spotkać składamy serdeczne „Bóg zapłać” za otwartość i życzliwość podczas tych wizyt, jak również za złożone przy tej okazji ofiary na potrzeby diecezji, parafii i kapłanów. Plan kolędy na ten tydzień jest następujący.
  3. W liturgii tego tygodnia będziemy obchodzić: jutro- wspomnienie św. Franciszka Salezego biskupa Doktora Kościoła, we wtorek- święto nawrócenia św. Pawła Apostoła, w środę- wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa biskupa a w piątek- wspomnienie św. Tomasza z Akwinu kapłana Doktora Kościoła.
  4. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu tylko w sobotę w godz. 9.00-11.00 a w nagłych przypadkach proszę szukać kontaktu z kapłanem telefonicznie.
  5. Polecamy prasę katolicką: przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii.
  6. Dalej mamy uruchomione ogrzewanie kościoła, więc prosimy wszystkich o solidarne wrzucanie ofiar pieniężnych na ten cel do puszek u osób stojących przy obu wyjściach z kościoła.
  7. W tym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek Piotra Baziur z ul. Jagiełły po 51 latach życia, Józefę Czerniak z ul. Mur Płd. po 84 latach życia, Arkadiusza Tryzno z ul. Chrobrego po 60 latach życia, Tadeusza Maciejczyka z ul. Wolności po 74 latach życia i Halinę Hołubowską z ul. Mur Płd. po 75 latach życia doczesnego. Niechaj Bóg przyjmie ich do nieba.
  8. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask.

ks.prob. kan. Grzegorz Suchomski