Ogłoszenia parafialne

Sanktuarium M.B. Nieustającej Pomocy

przy Parafii Rzymskokatolickiej w Choszcznie

Ogłoszenia duszpasterskie

na V Niedzielę Wielkiego Postu – 26.03.2023 r.

 1. Wielki Post to czas, w którym winniśmy brać udział w nabożeństwach „Drogi Krzyżowej” w piątki: o godz. 17.00- dla dzieci a dla dorosłych o godz. 18.00 natomiast dla młodzieży obu parafii o 19.15 w kaplicy na ul. Kościuszki. Zapraszamy też na nabożeństwa „Gorzkich Żali” z kazaniem pasyjnym- w niedziele o godz. 17.00.
 2. Kontynuujemy próby liturgiczne dla dzieci przed I Komunią św.: w poniedziałek o godz. 16.30 dzieci ze szkoły nr 1 a w środę ze szkoły nr 3 też na godz. 16.30.
 3. Spotkanie Członków Akcji Katolickiej będzie na plebanii we wtorek o godz. 19.00.
 4. Za tydzień przypadnie Niedziela Palmowa. Przybądźmy więc z palmami, aby oddać cześć Jezusowi Chrystusowi jako naszemu Królowi.
 5. W przyszłą niedzielę przypadnie 18 rocznica śmierci św. papieża Jana Pawła II. Zapraszamy więc wiernych obu parafii z duszpasterzami do naszego sanktuarium na Różaniec o godz. 21.00 a potem modlitwy w intencji Ojczyzny przed figurą św. papieża Polaka o godz. 21.37.
 6. W liturgii tego tygodnia będziemy obchodzić I sobotę miesiąca więc po wieczornej Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP (zachęcamy do czynienia Aktów Zawierzenia NMP, które są do nabycia w naszym kiosku w ciągu tygodnia przed i po Mszy św. wieczornej); tego dnia rano o godz. 7.00 Msza św. w kościele pw. św. Jadwigi i męski Różaniec w drodze do figury św. papieża Jana Pawła II.
 7. Prosimy jeszcze o ofiary pieniężne do skarbony Caritasu, która stoi przy głównym wyjściu z kościoła za które kupimy żywność do paczek dla ubogich na te zbliżające się święta. Będą one wydawane przez nasz Caritas przed plebanią w tę sobotę od godz. 10.00 tylko dla naszych parafian i za okazaniem dowodu osobistego.
 8. Myślimy już o tym, aby Grób Jezusa był przystrojony jak najpiękniej, stąd przy ołtarzu Matki Bożej wystawiona jest skarbona na ofiary pieniężne, za które zakupimy kwiaty do Ołtarza Wystawienia zwanego Ciemnicą i Bożego Grobu. Za złożone już ofiary serdeczne Bóg zapłać.
 9. Ze względu na to, że ogrzewamy jeszcze nasz kościół prosimy o wspieranie tego finansowo przez solidarne wrzucanie ofiar do puszek dziś po Mszy św. przy obu wyjściach z kościoła.Polecamy prasę katolicką: przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii.
 10. W tym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek Stanisławę Bekier z Jarosławska po 95 latach życia, Wacławę Michalską z ul. Wolności po 88 latach życia, Józefa Dylewskiego z ul. Konopnickiej po 70 latach życia i Aleksandrę Dąbrowską po 35 latach życia doczesnego. Niech Bóg Miłosierny przyjmie ich do nieba.
 11. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask.
 12. W Grodnie na Białorusi została ustanowiona nowa parafia. Dlatego naglącą potrzebą jest zbudowanie tam nowej świątyni, co będziemy mogli wesprzeć, na prośbę tamtejszego proboszcza a popartą przez naszego Metropolitę, przez zakup cegiełek. Ich sprzedaż będzie od Niedzieli Palmowej do Święta Miłosierdzia Bożego.
 13. W najbliższych dniach wejdzie do kin film pt. „Święty”, którego fabuła inspirowana jest autentycznymi wydarzeniami z 1986 r., tj. historią kradzieży rzeźby św. Wojciecha z Katedry Gnieźnieńskiej. Zachęcamy do obejrzenia tego filmu.

ks.prob. kan. Grzegorz Suchomski