Ogłoszenia parafialne

Sanktuarium M.B. Nieustającej Pomocy

przy Parafii Rzymskokatolickiej w Choszcznie

Ogłoszenia duszpasterskie

na Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 26.05.2024 r.

  1. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej a w czwartek Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa Pana. Wyjdźmy wtedy na ulice by wyznać publicznie wiarę w Jezusa obecnego w Eucharystii. Msze św. tego dnia u nas o godz. 7.00, 8.30 i 18.00 oraz po procesji, tj. około godz. 13.30. Uroczysta Msza św. dla wiernych z obu parafii będzie w kościele pw. św. Jadwigi Królowej o godz. 11.00 a po niej ruszy procesja do naszego sanktuarium ulicą Jagiełły, Piastowską i Wolności. Prosimy o udekorowanie domów emblematami religijnymi szczególnie na trasie procesji. Zapraszamy na Eucharystię i procesję dziewczynki do sypania kwiatów zwłaszcza te, które były u I Komunii św. Zwracamy się też z prośbą do wszystkich o zbieranie kwiatów i przynoszenie ich do zakrystii dla dzieci sypiących je przed Jezusem a także prosimy o kwiaty cięte do przyozdobienia ołtarzy. Przygotowujemy 2 ołtarze: przed Pocztą Polską i przed naszym kościołem. Zapraszamy do tych prac wszystkich, kto tylko może w czymś pomóc, a zwłaszcza rodziców dzieci, które przystąpiły w maju do I Komunii św. Początek prac przy kościele w czwartek o godz. 8.00 (potrzebni są zwłaszcza mężczyźni) a na godz. 9.00 kobiety. Prosimy też te osoby po procesji o pomoc przy demontażu ołtarzy, a Żywy Różaniec wcześniej o przygotowanie chorągwi i wstążek. Tych, którzy się podejmą zaszczytu niesienia chorągwi prosimy o zabranie ich z naszej świątyni w czwartek o godz. 10.30 i zaniesienie do kościoła pw. św. Jadwigi a potem o stanięcie z nimi w procesji, która ruszy stamtąd około godz. 12.00. Administrator Apostolski naszej Archidiecezji Ks. Bp Zbigniew Zieliński udziela dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych dla mieszkańców naszej diecezji oraz przebywających na jej terenie w ten piątek 31 maja po Bożym Ciele.  
  2. Dziś w naszym kościele Uroczystość I Komunii św. dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 o godz. 11.30. Bóg zapłać rodzicom tych dzieci za sprzątanie i dekorowanie kościoła oraz dar dla parafii jakim jest monstrancja. Ze względu na to, że trwać będzie ona dość długo, stąd wyjątkowo dziś nie ma Mszy św. o godz. 13.00. Od poniedziałku do piątku zapraszamy te dzieci w strojach komunijnych na nabożeństwa majowe i Msze św. o 18.00, zaś w czwartek tj. Uroczystość Bożego Ciała dziewczynki do sypania kwiatów na procesji po uroczystej Mszy św. w kościele pw. św. Jadwigi.
  3. W liturgii kościoła będziemy w tygodniu jeszcze obchodzić: w piątek – święto Nawiedzenia NMP a w sobotę – wspomnienie św. Justyna męczennika oraz I sobota miesiąca, więc po wieczornej Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP; tego dnia rano o godz. 7.00 Msza św. w kościele pw. św. Jadwigi i męski Różaniec ulicami miasta.
  4. Nabożeństwa majowe: w tygodniu przed Mszą św. o godz.18.00, a w ten czwartek o 17.30.
  5. Wspólnota Rycerstwa Chrystusa Króla zaprasza członków oraz sympatyków i wszystkich innych w ten piątek na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszym kościele o godz. 17.30.
  6. Prosimy wszystkich o solidarne składanie ofiar na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie na tacę w kopercie bądź robiąc przelew na konto bankowe naszej parafii z dopiskiem – „Ofiara na seminarium” a za złożone już mówimy ofiarodawcom serdeczne „Bóg zapłać”.
  7. Polecamy prasę katolicką: przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii.
  8. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask.

ks. prob. kan. Grzegorz Suchomski