Ogłoszenia parafialne

Sanktuarium M.B. Nieustającej Pomocy

przy Parafii Rzymskokatolickiej w Choszcznie

Ogłoszenia duszpasterskie

na Uroczystość Zesłania Ducha Św. – 28.05.2023 r.

  1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy Okres Wielkanocny. Bóg zapłać parafianom za udekorowanie kościoła i plebani brzózkami. Jutro rozpoczniemy okres zwykły Uroczystością NMP Matki Kościoła Głównej Patronki naszej Archidiecezji. Dalej w liturgii będziemy obchodzić: we wtorek- święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej w Szczecinie, w środę- święto Nawiedzenia NMP, w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana oraz I czwartek miesiąca, więc Msza św. wieczorna o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne (intencja od Róży św. Teresy od Dzieciątka Jezus). Dalej I piątek miesiąca – przed południem odwiedziny kapłańskie chorych ks. Andrzeja, zaś w sobotę ks. Piotra i ks. Adama. Potem I sobota miesiąca i wspomnienie św. Karola Lwangi oraz Towarzyszy męczenników – po Mszy św. wieczornej zmiana tajemnic różańcowych i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP a wcześniej rano o godz. 7.00 Msza św. w kościele pw. św. Jadwigi i Różaniec męski w drodze do figury św. Jana Pawła II.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa: w ciągu tygodnia po Mszy św. o godz.18.00, a w niedziele o 17.30.
  3. Kandydatów do sakramentu bierzmowania zapraszamy na próby liturgiczne: we wtorek i środę na godz. 18.45; tego dnia będzie próba ze świadkami. Spowiedź św. przed tym sakramentem dla dziewcząt po próbie we wtorek a dla chłopców i świadków w środę. Potem w czwartek w naszej świątyni o godz. 18.00 ks. Bp Henryk Wejman udzieli sakramentu bierzmowania. W związku z przygotowaniem do tej uroczystości, biuro wyjątkowo w ten czwartek będzie nieczynne.
  4. Dziś w naszym kościele o godz. 13.00 swoją pierwszą Mszę św. odprawi Ks. Neoprezbiter Paweł Potęga pochodzący z naszej parafii. Zapraszamy serdecznie na tą wyjątkową i uroczystą Eucharystię. Niech Bóg mu błogosławi na drodze kapłańskiego życia i służby Jemu oraz ludowi Bożemu.
  5. Prosimy wszystkich o solidarne składanie ofiar na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie na tacę w kopercie wziętej z kościoła lub swojej, bądź robiąc przelew na konto bankowe naszej parafii z dopiskiem – „AWSD” lub – „Ofiara na seminarium” a za złożone już serdeczne „Bóg zapłać”.
  6. W tym tygodniu w naszej parafii odprowadziliśmy na wieczny spoczynek Mariusza Jędrzejczyka z ul. Kolejowej po 71 latach życia i Marię Łukaszewicz z ul. Jagiełły po 78 latach życia doczesnego. Niechaj Bóg przyjmie ich do nieba.
  7. Polecamy prasę katolicką: w zakrystii lub przy wyjściu z kościoła.
  8. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask.

ks.prob. kan. Grzegorz Suchomski