Sanktuarium M.B. Nieustającej Pomocy

przy Parafii Rzymskokatolickiej w Choszcznie

na III Niedzielę Wielkanocną – 18.04.2021 r.

1. Dziś rozpoczynamy 13 Tydzień Biblijny. Z tej okazji przypada dziś także V Narodowe Czytanie Pisma Świętego a dokładnie Ewangelii wg św. Marka. Sięgajmy w naszych domach po Pismo Św. w wersji papierowej bądź elektronicznej by zgłębiać Słowo Boże skierowane do każdego, by Dobry Bóg mógł nas prowadzić przez to niełatwe życie ziemskie do wiecznego.
  2. W liturgii tego tygodnia przypadnie w piątek uroczystość św. Wojciecha bpa patrona Polski.
  3. Zapraszamy na Jerycho Różańcowe dziś od godz. 19.00 do jutra do 19.00 w kaplicy na plebani. Intencją modlitwy jest wołanie o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi, Ewangelii i Jasnogórskim Ślubom Narodu, o powołania kapłańskie oraz ustanie epidemii. Zachęcamy do udziału. Ważne by na jednej godzinie były choć 2 osoby także w nocy.
  4. Jutro przypadnie Całodobowy Nieustający Różaniec Święty a modlić się będziemy w intencjach stałych, o pokój na świecie, moralną odnowę naszego narodu oraz ustanie pandemii.
  5. Dziś zamiast dorocznego Marszu dla Życia, zapraszamy do udziału w akcji „USŁYSZ”, która odbędzie się przy figurze św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach w Szczecinie od godz. 12.00 do 21.00. Akcja ta będzie polegać na tym, że każdy popierający wartość życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci, będzie mógł dać o tym świadectwo poprzez uderzenie w dzwon „Głos Nienarodzonych”, który został pobłogosławiony przez Ojca Świętego Franciszka w ubiegłym roku w Rzymie.
  6. Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 19.00.
  7. W ubiegłą niedzielę na potrzeby ubogich nasz Caritas zebrał kwotę 1.540 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom. Przypominamy o możliwości przekazania 1% swojego podatku bez żadnej straty na Caritas.
  8. W tym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek Stanisławę Huk z ul. Mur Płd. po 73 latach życia, Bożenę Hofman z Dębna po 69 latach życia, Ryszarda Kobyłko z ul. Wolności po 62 latach życia, Henryka Kardasa z ul. Jagiełły po 72 latach życia, Małgorzatę Bentkowską z ul. Lipcowej po 79 latach życia i Wolfganga Muschkowitz z Pakości po 81 latach życia doczesnego. Niech Bóg miłosierny przyjmie ich do nieba.
  9. Polecamy prasę katolicką przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii. Są już do nabycia książki p. Marii Dziemian pt. „Moc zawierzenia” w sklepiku w ciągu tygodnia przed lub po Mszy św. wieczornej. To zbiór cudownych świadectw działania Boga i Maryi w naszym współczesnym świecie.
  10. Zachęcamy do obejrzenia w Internecie filmu pt. „Wyrok na niewinnych”. Cena biletu to niecałe 20 zł. Więcej informacji na plakacie oraz stronie internetowej- Rafaelkino.pl.
  11. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask.

ks. prob. kan. Grzegorz Suchomski